Ny boltelov

Styret har nå vedtatt nye retningslinjer for bruk av borebolter og faste forankringer, som du finner her

Retningslinjene er blitt til etter grundige og gode diskusjoner på et klubbmøte 28. mai, ledet av Daniel Hallgren og Dag Brattli, samt andre innspill fra engasjerte klatrere. Forhåpentligvis finner de nye retningslinjene en god balanse mellom å ta vare på våre unike muligheter for eventyr på naturlige sikringer, å åpne for utvikling av hard sportsklatring og å gi noen muligheter for velsikret begynnerklatring. Retningslinjene skal følges ved all bolting i klubbens regi. Vi oppfordrer også alle som bolter på eget initiativ til å lese dem og følge dem.

De nye retningslinjene erstatter de gamle og overmodne prinsippene som lå innbakt i klubbens etiske retningslinjer fra 1997 (som du finner i lag med de nye under "Om klubben"/"Papirer").

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer